biznisweb.sk biznisweb.sk biznisweb.sk biznisweb.sk biznisweb.sk biznisweb.sk biznisweb.sk

Aký bicykel si mám vybrať ?

NAJSKÔR JE POTREBNÉ SI URČIŤ, AKO A KDE BUDETE BICYKEL POUŽÍVAŤ, K ČOMU VÁM MÁ BICYKEL SLÚŽIŤ.

Horské bicykle 26":
bicykle určené pre jazdu v rozmanitom teréne od ľahkého až po náročný. Výber modelu sa odvíja od niekoľkých faktorov: najčastejšie využívaný terén, jeho náročnosť, doba strávená na bicykli a jeho časté využívanie. Tieto faktory sú dôležité pre technické vybavenie bicykla. Napr. pre jazdu v ľahkom teréne možno vybrať model v základnej technickej výbave a naopak pre náročný terén je lepšie vybrať technicky lepšie vybavený model, tomu zodpovedá aj cena. Horský bicykel je možné použiť i na cestu, ale pre svoju konštrukciu a typ používaných pneumatík nie je jazda na tomto povrchu tak efektívna ako na krosovom bicykli.
Horské bicykle 27,5 - 650B":
Najnovšia kategória horských bicyklov s kolesami o priemere 27,5" je zacielená presne medzi klasické dvadsaťšestky a veľké dvadsaťdeviatky. Naše duralové hardtaily s týmto rozmerom sú určené ako pre rekreačných jazdcov, tak aj pre pretekárov. Kto sa v záplave súčasných priemerov kolies len ťažko rozhoduje, je pre neho stredný priemer 27,5" ideálnym kompromisom. Je schopný lepšie zvládať nerovný terén, avšak pri zachovaní lepšej akcelerácie.
Horské bicykle 29":
Horské bicykle s priemerom kolies 29" sa tešia v poslednej dobe veľkej obľube. Hlavnou devízou 29" bicyklov je ľahší prechod cez prekážky a nestrácanie rýchlosti pri ich prekonávaní. Zároveň prinášajú lepšiu trakciu a brzdenie, nakoľko kontaktná plocha so zemou je väčšia. Dobrou voľbou sú aj pre jedincov s vyššou postavou, ktorí majú problém nájsť svoju optimálnu geometriu na klasickom 26" alebo 27,5" bicykli.
Horské bicykle - celoodpružené:
celoodpružené bicykle (FSX - full suspension bike) sú dnes jedny z najobľúbenejších horských bicyklov. Do popredia záujmu sa dostávajú predovšetkým vďaka dramatickému pokroku tlmičov a technológií pri minimálnom zvýšení hmotnosti bicykla. Výhody dnešných FSX sú tak značné, že veľa profesionálnych pretekárov ich uprednostňuje pred pevnými horskými bicyklami. Sú určené do náročného terénu, kde je potrebná pre väčšie pohodlie a väčšiu jazdcovu bezpečnosť odpružená zadná stavba. Vďaka odpruženým častiam nedochádza k tak veľkým otrasom a bicykel sa stáva oveľa viac ovládateľným a tým pádom aj bezpečnejším.
Krosové bicykle:
bicykle určené ako do terénu, tak aj na cesty. Tento bicykel si vyberá cyklista, ktorý ho bude zhruba z 80% používať na poľných a lesných cestách a na spevnených komunikáciách. Krátkodobo je možné tento bicykel využívať v nenáročnom teréne aj mimo cesty. Konštrukcia rámu je prispôsobená pohodlnejšiemu - narovnanejšiemu posedu jazdca oproti horskému bicyklu. Tento typ bicykla je v poslednej dobe veľmi populárny a je priamo predurčený pre cykloturistiku.
Touringové bicykle:
tieto bicykle sú určené hlavne na spevnené komunikácie. Je vyložene nevhodné využívať tento typ bicykla v akomkoľvek teréne. Touringový bicykel je vhodné využívať vďaka svojmu vybaveniu (blatníky, osvetlenie, nosič, atd.) ako dopravný prostriedok.
Cestné bicykle:
tieto bicykle sú určené pre športovú jazdu na cestách a na uzavretých okruhoch. V žiadnom prípade sa nedoporučuje tento typ bicykla využívať v akomkoľvek teréne.
BMX a freestyle bicykle:
bicykle určené pre využívanie buď na uzavretých okruhoch alebo na spevnených uzavretých priestranstvách určených pre tento druh bicyklov. V žiadnom prípade nie je vhodné sa na týchto bicykloch premiestňovať na dlhšiu vzdialenosť.
ASL
Author sport lady je koncept tvorby dámskych športových bicyklov, cyklistických doplnkov a oblečenia, určených výhradne pre športovo orientované cyklistky. ASL rešpektuje špecifické ženské anatomické parametre a zároveň uspokojuje požiadavky na dizajnové stvárnenie jednotlivých bicyklov a príslušenstva reflektujúc na aktuálne módne trendy.

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info